Koncert: Fran Palermo z Węgier

Zapraszamy na koncert węgierskiego zespołu Fran Palermo!

FRAN PALERMO to, jak przystało na dzisiejsze czasy, mieszanka stylów. Głównym składnikiem jest tu dynamiczny, nie stroniący od melodii indie-rock, ale w ich muzyce można też odnaleźć wyraźne ślady funku, nowej fali, afro popu, a nawet brzmień zahaczających o śródziemnomorski folk. To niezwykłe połączenie zespól zawdzięcza nie tyle ilości użytych instrumentów, ile rozmaitemu pochodzeniu muzyków: z Grecji, Hiszpanii, a nawet Kuby! Tak to już jest, gdy przemiesza się to z nieustępliwym węgierskim charakterem…

Fran Palermo zgodzą ze sobą fanów Arctic Monkeys, Arcade Fire, Vampire Weekend i Gang Of Four. Albo – śmielej, ale nadal prawdziwe – Joy Division i Jamesa Browna. Jednak węgierski oktet to żaden tribute band – to przede wszystkim unikalne brzmienie, które można określić tylko jedną nazwą: Fran Palermo.

Grupa zadebiutowała EPką Arizona w 2011, a potem przyszły następne „krótkograje”: Museum of Clouds (2012) oraz Natural Cash (2013). Następnie Henri Gonzo przeniósł się do Londynu, gdzie pozbierał nowe inspiracje, co zaowocowało jeszcze jedną EPką, Sun in Splendour, ale przede wszystkim pierwszym albumem z prawdziwego zdarzenia, czyli Fran Palermo z 2015 roku. Tropikalny indie-rock to była kompletnie nowa jakość na węgierskiej scenie muzycznej, nic więc dziwnego, że płyta odniosła spory sukces, a Fran Palermo pojawili się na każdym znaczącym festiwalu w swoim kraju, zaczynając od Sziget. Zdobyli liczne nagrody w rodzaju „Odkrycia Roku” (Petofi Music Awards), byli też nominowani do prestiżowej „Najlepszy Zespół Węgierski” i… poszli za ciosem, publikując rok później kolejny album Razzle Dazzle oraz nie dając o sobie zapomnieć… wydaniem jeszcze jednej EPki Bonerider. Efektem tej pracowitości był występ w największym klubie w Budapeszcie, Akwarium, gdzie Fran Palermo oklaskiwani byli przez półtora tysiąca fanów. Teraz zdobywają kolejnych, i to w całej Europie, pokazując się na prestiżowych showcase’ach jak Eurosinic (Holandia), Ment (Słowenia) czy Waves (Austria).

Największa przygoda to jednak zagraniczne trasy, które zespół ma zaplanowane na ten i cały przyszły rok. Już w tym miesiącu w Polsce! Nie wolno przegapić! Do zobaczenia!

Więcej o zespole:

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem.