Koncert: Emptyset // Giant Swan // Lakker // We will fail

Dzień szósty na Avant Art Festival 2018 Wrocław → koncerty w Czasoprzestrzeni! 😀
Zagrają:

WE WILL FAIL Live [PL]
Pod pseudonimem We Will Fail kryje się polska artystka Aleksandra Grünholz tworząca muzykę elektroniczną w charakterystycznym skrupulatnym stylu. Jej twórczość, na pozór mroczna i ciężka, jest pełna ekstrawaganckich detali, które nadają utworom industrialną harmonię. W ramach koncertów na AAF We Will Fail zagra materiał z nowej płyty.

Więcej o wykonawcy:


EMPTYSET Live [UK]
Emptyset to innowacyjny, elektroniczny duet Jamesa Ginzburga i Paula Purgasa. Zespół jest wpisany w historię podziemnej sceny muzycznej Bristolu, ma na koncie udział przy imponującej liczbie produkcji. To awangarda muzyki elektronicznej. W każdym albumie przesuwają granice i odkrywają nowe metody tworzenia dźwięków z naukową wręcz precyzją. Na swoim ostatnim albumie Borders, wydanym nakładem Thrill Jockey, artyści wykorzystują techniki tworzenia brzmień opracowane podczas nagrywania, zestawiając je z rytualnymi powtórzeniami oraz surowymi ozdobnikami. Jest on idealnym obrazem ich minimalistycznego stylu i muzycznego kunsztu.

Więcej o wykonawcy:


GIANT SWAN Live [UK]
Rezydujący aktualnie w Bristolu, Giant Swan został założony przez Robina Stewarta i Harry’ego Wrighta. To ostre połączenie agresywnej, energicznej muzyki tanecznej, wibrującego basu i hipnotycznego elektronicznego noise’u. Na scenie Giant Swan to wir potencjalnej energii, krwawiący pomiędzy dźwiękowymi zrzutami, które jednocześnie niszczą i ożywiają. Opierając się na rytmicznym napięciu i szaleńczej improwizacji, każdy występ jest inny – duet na nowo odbudowuje i burzy swoją pokręconą wizję techno-nie-techno.

Więcej o wykonawcy:


LAKKER Live [IRL]
Elektroniczny duet, stworzony przez Eomaca i Arada. Pochodzący z Irlandii muzycy tworzą skomplikowane gobeliny dźwiękowe zaczynając od dręczących dźwiękowych krajobrazów Arktyki po napędzane basami wagi magazynowe. Ich muzyka została wykorzystana przez Aphex Twin w jego eksploracyjnych setach dj-skich. Współpracowali z kultowymi wytwórniami, takimi jak Blueprint i Stroboscopic Artefacts, zanim na stałe związali się z klasyczną belgijską wytwórnią R&S, wydając doceniane przez krytyków albumy Tundra i Struggle & Emerge. Jako didżeje i wykonawcy występowali na całym świecie, od Detroit po Szanghaj. Swój charakterystyczny styl wizualny prezentowali na takich festiwalach, jak Mutek, Atonal, Mira i Rewire. Po krótkiej przerwie studyjnej w 2016 powrócili we wrześniu 2017 z 5-utworowym albumem Eris Harmonia w wytwórni Eotac Eotrax.

Więcej o wykonawcy:


BILETY: 25 (przedsprzedaż) / 35 (przed koncertem)

Więcej informacji o wydarzeniu na facebooku.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera