Koncert: Body Package + The Fake

Logotypy zespołów Body Package i The Fake. Napisy: 12.03.2022, 20.00, Klub Łącznik, Tramwajowa 1, Wrocław, bilety: 30 zł.

Już 12 marca w Klubie Łącznik na terenie wrocławskiej Czasoprzestrzeni odbędzie się koncert dwóch ciekawych kapel z południowej części Polski – Body Package oraz The Fake.

Body Package – trip-hopowo/post-rockowy zespół pochodzący z Opola, założony w 2015 roku. W 2016 roku ukazała się ich pierwsza EP “Just Don’t Disappear In Silence”, która zapoczątkowała trasę koncertową w wielu polskich miastach, a także zagraniczne występy w Austrii, Czechach oraz na Słowacji. W 2019 roku zespół wystąpił na audiowizualnym festiwalu Nokta w Opolu, u boku takich artystów jak Tides from Nebula czy Władysław Komendarek. Po kilku latach ciężkiej pracy, nakładem Radia Opole, muzycy wydali swój pierwszy długogrający album zatytułowany “The Wanted Light”, który miał swoją premierę 27 listopada 2021 roku.

The Fake to zespół, który od początku działalności postawił na psychodeliczne brzmienia, które łączą dokonania muzyki lat 70. z
Twórczość wrocławian zmieniała się przez ostatnie lata dzięki ciągłemu rozwojowi i napływowi inspiracji. Niektórzy porównywali wczesne utwory do Pink Floyd czy Tame Impala, jednak w nowej formie wzbogaconej o instrumenty klawiszowe zespół wypracował bardziej wyraziste i jednolite brzmienie. Początki The Fake to jam session w sali prób we wrocławskim Porcie Miejskim. Zespół wziął na warsztat kompozycje stworzone przez Nicolaia Stenslanda Szewczyka (wokal, gitara), od czasu do czasu amatorsko rejestrując efekty prac. Muzyka była z początku tylko rekreacyjną formą wyrażania siebie. Po trzech latach wspólnego grania w 2017 roku The Fake postanowiło wejść do studia i nagrać pierwsze wydawnictwo – “The Fake EP”. Można na nim usłyszeć inspiracje takimi zespołami jak Camel czy Pink Floyd. Po wydawaniu kolejnych singli przyszedł czas na pierwszy longplay “The Fake Album”, który został wydany 14 lutego 2020 roku. Po kolejnych zmianach w składzie i dodaniu syntezatorów do instrumentarium formacja pracuje nad kolejnym LP.
The Fake:
Nicolai Stensland Szewczyk – gitara, wokal
Anil Dursun – perkusja, wokal
Dominik Durejko – instrumenty klawiszowe

Start: 12.03.2022, 20:00
Bilety: 30 PLN

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera