Ania Kozicka (Oxygen. Przestrzeń naszego wzrostu) i Natalia Jerzak (BananaMama) zapraszają na drugie spotkanie w ramach projektu “Z Wielką Wyspą w kontakcie”. Tym razem z pomocą streamu z Pracowni Witryna w luźnym nawiązaniu do filmu “Kawa i papierosy” Jima Jarmuscha macie okazję posłuchać intrygujących osób mających powiązania z Wielka Wyspa: artystek, przedsiębiorców, aktywistów, animatorek lokalnych
A będą to: Adela Jakielaszek, Agata Łoś, Alina Szeptycka, Filip Kucharczyk, Andrzej Zając z zespołu rapowego Zet jak Zając. Każda zaproszona do etiudy osoba w ciągu 10 minut wciągnie Was w swoją his-herstorię.
A o czym one będą?
Do niedawna absolutnie niezbędnymi atrybutami każdego procesu twórczego i towarzyszami kuluarowych rozmów był papieros i filiżanka małej czarnej. Czym zastąpić to klasyczne, tak chętnie utrwalane w popkulturze połączenie, gdy w kawiarniach i miejscach publicznych wprowadzono strefy bez dymu? Jeśli kawa bez papierosa, to… z czym?
Co pobudza naszą kreatywność? Jakie zdrowe praktyki pozwalają przewietrzyć umysł, gdy wyjście na spacer nie zawsze jest możliwe? Między innymi o to zapytamy gości i gościnie naszych rozmów, którzy-re już 29-go listopada zasiądą przy stoliku w Pracownia Witryna i podzielą się swoimi krzepiącymi i inspirującymi opowieściami. Zaparzcie swój ulubiony napój i dosiądźcie się do nas poprzez streaming! Czekamy na Was!
Stream będzie dostępny przez profile FB Pracownia Witryna oraz Mikrogranty – zaczynamy w niedzielę, 29 listopada o godzinie 15:00!
Prowadząca etiudy:
Natalia Jerzak – absolwentka wrocławskiej ASP, ilustratorka, projektantka, projektariuszka, sitodrukarka, feministka, jedna z 30 kreatywnych Wrocławia 2018. Laureatka nagrody Pokolenie W za projekt SitoOgród – stworzenie pracowni sitodruku wspólnie z osobami wychodzącymi z kryzysu bezdomności w MiserArt. Tworzyła reportaże dla magazynu kolarskiego SZOSA. Przed nastaniem COVID współtworzyła rezydencję artystyczną Berlin Sessions Residency w Berlinie. Projektuje wzory na skarpetki, rowerowe ilustracje oraz plakaty pod marką BananaMama. Od 2009 roku prowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pasjonatka kultury rowerowej, ironicznych komiksów, jogi i dobrej literatury. Lubi słuchać i rozmawiać z ludźmi.
Pomysłodawczyni projektu:
Ania Kozicka – jestem opiekunką Wesołego, Szczęściary, Bojkota i Kotałki; córką Eugenii, wnuczką Zofii i Jadwigi. Pochodzę ze wsi Surały w woj. podlaskim.
Zajmuję się edukacją antydyskryminacyjną i przeciwdziałaniem przemocy ze względu na płeć (działam m.in. WenDo). Prezesuję stowarzyszeniu 9dwunastych. Prowadzę Oxygen. Przestrzeń naszego wzrostu – edukuję firmy, instytucje, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne z zarządzania różnorodnością.
Lubię patrzeć w sufit, dużo gotuję, często rozmyślam i skwapliwie studiuję medycynę chińską.
Wydarzenie prowadzone będzie online, w języku polskim, udział w nim jest bezpłatny.
O innych wydarzeniach w ramach projektu szukajcie informacji na: https://strefakultury.pl/news/co-kryje-wielka-wyspa/
Inicjatywami partnerskimi są: Oxygen. Przestrzeń naszego wzrostu Pracownia Witryna Rada Osiedla Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice Czasoprzestrzeń, Ośrodek Działań Twórczych Światowid.
Projekt realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty.