KATEDRA – premiera nowej płyty!

Zapraszamy na koncert, podczas którego promowana będzie świeżutka i jeszcze ciepła płyta zaprzyjaźnionego z nami wrocławskiego zespołu KATEDRA!

W programie:

  • premierowe wykonanie drugiej płyty zespołu Katedra Człowiek za dużo myślący
  • WIZUALIZACJE
  • instrumentalni GOŚCIE
  • możliwość NABYCIA płyty w wersji CD – edycja limitowana, kolekcjonerska, z bogatą książeczką przybliżającą koncept (30 zł).

Koncert odbędzie się w sobotę 17 listopada 2018, o godz. 19.00. Bilety: 20 zł, do nabycia przed koncertem.

Kilka słów od zespołu:

Z przyjemnością i ogromną satysfakcją możemy wykrzyknąć: UDAŁO SIĘ! SKOŃCZYLIŚMY NASZ KONCEPT ALBUM. OTO 10 listopada nastąpi PREMIERA drugiej długogrającej płyty zespołu Katedra: Człowiek za dużo myślący.

Podobnie jak średniowieczne świątynie, muzyka na nim zawarta powstawała bardzo długo. Od skomponowania pierwszych nut Dziewczyny z obrazka do stworzenia i oddania w Wasze ręce całej płyty minęło prawie 10 lat... Jest ona efektem dojrzewania refleksji, które towarzyszyły członkom grupy od momentu założenia zespołu. Kompozycje opowiadają historię pewnego człowieka – idealisty poszukującego prawdziwej wartości mogącej wypełnić jego życie. Wiecznie nienasyconego, wyglądającego raju, który jest wciąż „tuż za rogiem”. To także opowieść o wszystkich ludziach za dużo myślących.

Katedra to zespół istniejący poza czasem – zawieszony gdzieś pomiędzy utopijną wizją kolorowych lat 60. i 70. a współczesną manią przetwarzania i remiksowania przeszłości. Od prawie dziesięciu lat wskrzesza ideę naturalnego, analogowego grania. Może wydawać się widmem sprzed kilku dekad, które postanowiło nawiedzić epokę Internetu i zmącić jej spokój – mimo swojej niestosowności, sterczy jako wyrzut niczym stare katedry na tle wielkomiejskiego krajobrazu.

W czasie swojego dziwacznego żywota zespół pojawił się niespodziewanie w medialnej przestrzeni za sprawą występu w 5. edycji programu Must Be The Music, awansując aż do finału. W 2015 roku wydał debiutancką płytę Zapraszamy na łąki i z tej okazji zdobył drugie miejsce w plebiscycie "Teraz Rocka" w kategorii debiutantów. Raz wystąpił też obok najprawdziwszej katedry, grając koncert na dużej scenie Slot Art Festival 2016 w Lubiążu.