Jazzowa Czasoprzestrzeń: Piotr Rachoń Quartet

Grafika reklamowa wydarzenia. Napisy: Jazzowa Czasoprzestrzeń. Piotr Rachoń Quartet. 3.09.2021, 19:00.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Jazzowa Czasoprzestrzeń”, w ramach którego w dawnej zajezdni Dąbie odbywają się koncerty z muzyką improwizowaną. Wystąpi Piotr Rachoń Quartet. Zaraz po premierze nowego albumu „Amazonia”!

Piotr Rachoń – fortepian
Vojto Monteur – gitara, live electronics
Jakub Olejnik – kontrabas
Paweł Nienadowski – perkusja

Piotr Rachoń Quartet to współczesny jazz, pełen dynamiki i zaskakujących zwrotów. Dużo tu przestrzeni i muzycznej medytacji.
Piotr Rachoń jest artystą, który dał się poznać w licznych projektach z pogranicza awangardy, free jazzu, ethno i klasyki między innymi z JazzBlaster, z Jorgosem Skoliasem, Pulsarus, czy Orkiestrą Avatar. Pianista przez wiele lat współpracował muzykami z różnych stron świata, w tym z muzykami etnicznymi z Mongolii. To bogactwo muzycznych i życiowych doświadczeń jest słyszalne w jego grze – żywiołowej, emocjonalnej, ale także lirycznej i nastrojowej. Brzmienie Piotra Rachonia trudno pomylić z jakimkolwiek innym pianistą, jest on przy tym niezwykle barwną osobowością sceniczną.

W muzyce PRQ słychać inspiracje ethno i naturą, a koncerty zespołu pozostawiają na długo wrażenie. Muzycy dzielą się swoim postrzeganiem świata i muzyki, robią to szczerze i kunsztownie. Sięgają przy tym po ciekawy zestaw brzmień, gdzie obok typowego instrumentarium dla kwartetu jazzowego pojawiają się instrumenty etniczne oraz niecodzienne instrumenty i efekty gitarzysty Vojto Monteura (np. „elektroniczna” gitara ambientowa oraz gitara bezprogowa). Vojto to współpracownik Leszka Możdżera, znany z EABS, czy Miloopy. To ceniony instrumentalista, kompozytor i producent. W PRQ odpowiada za przestrzenie i kolory, a także za partie solowe i instrumentalne dialogi z pianistą. Walorem zespołu jest także sekcja rytmiczna. Jakub Olejnik to kontrabasista nierzadko sięgający po smyczek, dodający własnego koloru i brzmienia. Paweł Nienadowski jest żywiołowym perkusistą, wykorzystującym tradycyjny zestaw perkusyjny jaki i etniczne instrumenty perkusyjne.

Koncert odbędzie się w Klubie Łącznik na terenie Czasoprzestrzeni.
Wstęp na koncert: 30 zł
Bilety można kupić w aplikacji lub przed koncertem.

Organizatorzy:
Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław, Czasoprzestrzeń
Partnerzy wydarzenia:
Tratwa, Łącznik