Jazzowa Czasoprzestrzeń: Adam Bławicki QUARTET

Grafika reklamowa wydarzenia. Dwóch muzyków jazzowych, jeden gra na gitarze, a drugi na saksofonie. Logotypy organizatorów. Napisy: Jazzowa Czasoprzestrzeń. Koncert Adam Bławicki Quartet. Adam Bławicki - saksofony, Piotr Zarecki - perkusja, Rafał Krzywosz - bas, Dominik Mąkosa - piano. 06.08.2021, Wrocław, godz. 19:00, Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3.

Zapraszamy na drugi koncert z cyklu „Jazzowa Czasoprzestrzeń”, w ramach którego w dawnej zajezdni Dąbie odbywają się koncerty z muzyką improwizowaną. Wystąpi Adam Bławicki QUARTET, zespół złożony z topowych polskich muzyków jazzowych, mieszkających i tworzących we Wrocławiu. Koncert odbędzie się w Klubie Łącznik na terenie Czasoprzestrzeni.

Adam Bławicki QUARTET:
Adam Bławicki – saksofony
Piotr Zarecki – perkusja
Rafał Krzywosz – bas
Dominik Mąkosa – piano

Adam Bławicki Quartet

Prezentowany przez nich repertuar jest efektem wieloletniej współpracy muzyków w różnych projektach, co pozwala na swobodne wychodzenie poza ustalone formy i schematy przez co muzyka z każdym koncertem ewoluuje i nie pozwala słuchaczowi się nudzić.

Adam Bławicki, saksofonista, klarnecista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu jazzowego pod kierunkiem Janusza Brycha. Znany z niezwykle emocjonalnej i lirycznej gry na saksofonie, jest zdobywcą szeregu indywidualnych i kolektywnych nagród i wyróżnień: I miejsce oraz wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Bigbandów w Nowym Tomyślu, I miejsce na Blue Note Jazz Festival w Poznaniu z zespołem Kuba Lechki Quintet oraz II miejsce z zespołem Kuba Paulski Quintet, II miejsce na Krokus Jazz Festiwal z zespołem Kuba Lechki Quintet. Jest współpracownikiem m.in. Wojciecha Pilichowskiego, Parnas Brass Band, a także muzyków „popularnych” (np. Grubsona).

Wstęp na koncert jest bezpłatny, natomiast podczas koncertu Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław zbierać będzie dobrowolne wpłaty / cegiełki, dzięki którym będzie można organizować kolejne muzyczne wydarzenia.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera