IMAGENATIONS festiwal sztuk performatywnych, filmów niezależnych i video artu

Grafika reklamowa wydarzenia. Logotypy organizatorów. Napisy: Imagenations. Film, video art, performance. Czasoprzestrzeń, 19-22 sierpnia. Afterparty sobota (Łącznik), Tech-TeArt.

Podczas festiwalu odbędą się pokazy filmów niezależnych, kina studenckiego, awangardowego i offowego. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w widowiskach taneczno-performatywnych oraz happeningach, których wykonawcami będą m.in. studenci szkół artystycznych (tancerze, aktorzy, artyści performerzy). Również można będzie zobaczyć tegoroczne prace artystyczno-badawcze studentów kulturoznawstwa. Festiwal będzie zarazem przeglądem prac młodego pokolenia dojrzewających twórców z Polski i nie tylko! Prezentowane będą m.in. prace studentów i artystów portugalskich.

Celem festiwalu jest dotarcie do szerokiego grona widzów i odbiorców nie tylko związanych z branżą filmową i teatralną. Chcielibyśmy przypomnieć i pokazać, że kino, teatr łączą w sobie różne dziedziny artystyczne i mogą być eksperymentalną formą poznawania rzeczywistości.

Szczegółowy program wydarzenia i imprez towarzyszących znajdziecie na facebooku.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera