GraMY z Nadzieją: Zbigniew Lewandowski Quintet

Już 14 maja o 18:00 w samym sercu zielonej i tętniącej życiem wrocławskiej Wielkiej Wyspy – w Klub Łącznik – zagra zespół firmowany nazwiskiem jednego z najbardziej rozpoznawalnych, polskich perkusistów jazzowych – Zbigniewa “Levandka” Lewandowskiego.

Muzyka zespołu to mieszanka pięknych jazzowych tematów, tradycyjnego jazzowego feelingu i brawurowych improwizacji. Brzmienie zespołu stanowi syntezę swingu wywodzącego się z amerykańskiej tradycji z liryką oraz melodyką charakterystyczną dla europejskiej muzyki improwizowanej. Wśród kompozycji prezentowanych przez kwintet znajdują się kompozycje lidera oraz członków zespołu.

Wstęp wolny! Nie możecie tego przegapić!

fot. Sławek Przerwa

Koncert odbywa się w ramach projektu Gramy z Nadzieją, którego celem jest zwiększenie inkluzywności kultury.

#GramyzNadzieją

______________
Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Fundacja Dolina Pałaców i Ogrodów, Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie NADZIEJA , Czasoprzestrzeń, Klub Łącznik

Mecenat: Związek Artystów Wykonawców STOART, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WODNIK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze

Patronat medialny: JazzPress, JazzForum, Wrocław.pl

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera