Głos z Ukrainy: Zakus Bekirow Duo

Żółto-niebieskie tło. Czarno-biały portret obu muzyków. Napisy: Głos z Ukrainy. Zakus Bekirow Duo. Usein Bekirow, Igor Zakus. 13.06, poniedziałek 19.00. Aukcja charytatywna dla Ukrainy.

Wystąpią Igor Zakus (gitara basowa) i Usein Bekirow (fortepian).

Igor Zakus jest od lat przyjacielem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław. To jeden z najlepszych basistów jazzowych na Ukrainie. Jest także kompozytorem, liderem zespołu, pedagogiem i współzałożycielem JazzKolo Project. Zakus jest też artystą MarkBass, w 2018 występował podczas Bass&Beat Festiwal.

Usein Bekirow kompozytor, pianista, aranżer, realizator dźwięku. Wykonuje funk, fusion i world jazz.

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczona na wsparcie Ukraińskiej Armii.

8 czerwca w Klubie Muzycznym Liverpool zbierane są przedmioty na aukcje, która odbędzie się w 13 czerwca w Czasoprzestrzeni.

Czasoprzestrzeń jest miejscem dostępnym dla osób ze szczególnymi potrzebami. Wszystkich, którzy chcą otrzymać nasze dodatkowe wsparcie, bardzo prosimy o wypełnienie formularza na co najmniej 5 dni przed wydarzeniem. Nasza zbiórka jest oficajlnie zarejestrowana jako „Wydarzenia kulturalne i społeczne w CKAiL Czasoprzestrzeń” ma numer “2021/3569/OR”.

Wydarzenie odbywa się w Klubie Łącznik w Czasoprzestrzeni ul Tramwajowa 1-3, Wrocław.

Na terenie znajduje się darmowy parking. W klubie jest sklepik z kraftowym piwem.
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław, Fundacja Jazz nad Odrą, Tratwa, Czasoprzestrzeń, Łącznik, Tratwa dla Ukrainy