Francis Tuan – koncert premierowy płyty „Let’s Pretend”

Czasoprzestrzeń i Klub Łącznik zapraszają na premierowy koncert płyty Francisa Tuana „Let’s Pretend”, zawierającej 10 piosenek – barwnych, energicznych i radosnych. Gościnnie podczas koncertu wystąpi duet Pola Chobot & Adam Baran.

Francis Tuan

Piosenki Francisa Tuana przepełnione są pogodą ducha, ponieważ radość uznaje za najlepszy rodzaj buntu. Swoją muzyką zaprasza w podróż do innego świata, gdzie zatarły się niepotrzebne granice – również muzyczne. Tu gitarowy pop staje się tłem dla duchowych refleksji, taneczne utwory mają teksty inspirowane filozofią, a etniczne wietnamskie instrumenty współgrają z elektroniką. Słuchając muzyki Francisa, można przez chwilę wyobrazić sobie, że za oknem jest słonecznie, a ludzie żyją w zgodzie ze sobą i z naturą. Choć ta alternatywna rzeczywistość wydaje się nieco pokręcona, dla Francisa najważniejsze jest jedno – dobra melodia.

Francisowi towarzyszy zgrana ekipa muzycznych indywidualności. Paweł Drygas reżyseruje rytmy perkusyjne, Ajda Wyglądacz tańczy na basie, a Gabrysia Cybuch strzela syntezatorami. Wspólnie przekroczyli granice wielu sal koncertowych, klubów, festiwali oraz państw, występując np. w Szwecji (festiwal Live at Heart). Wystąpili też na Open’er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, Opole Songwriters Festival, zdobyli nagrodę na Fama Festival, a w obecnym roku wybierają się na Canadian Music Week do Toronto. W 2017 roku Francis wydał ponadto ciepło przyjęty minialbum „Poems”, prezentowany na antenie Trójki i innych stacji radiowych.

Pola Chobot & Adam Baran

Dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny. Grają muzykę alternatywną. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead. Wydana w 2017 roku EP „Brudno” zapowiada debiutancką płytę, która ukazała się w listopadzie 2019 roku.

Bilety: 15 zł (w przedsprzedaży) / 20 zł (w dniu koncertu).

Więcej informacji w wydarzeniu na facebooku.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera