Festiwal świadomych zakupów

W ostatni weekend września zapraszamy na “Festiwal świadomych zakupów”, adresowany do osób, którym nie jest obojętne, jakie produkty wybierają. Złożą się na niego następujące wydarzenia:

1. Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

Codziennie nasz organizm ma kontakt ze szkodliwymi czynnikami jak zanieczyszczenie powietrza, czy promienie UV, na których działanie nie mamy wpływu. Warto zatem zmniejszyć ilość szkodliwych substancji dostarczanych naszej skórze podczas pielęgnacji. Na pomoc przychodzą producenci kosmetyków naturalnych, których będzie można spotkać na Targach Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty (www.targinaturalbeauty.pl).

Ręcznie robione, naturalne mydła, musujące, pachnące i doskonale nawilżające kule do kąpieli, leciutkie masła do ciała, nawilżające peelingi, kosmetyki stworzone przy użyciu najnowszej technologii nanocząsteczkowej, organiczne pasty do zębów, a także kosmetyki do codziennej higieny i pielęgnacji niemowląt, produkty do pielęgnacji włosów, szampony, maseczki, olejki oczyszczające i regenerujące oraz produkty do stylizacji, świece zapachowe w pełni naturalne, stworzone na bazie ekstraktów i wyciągów roślinnych i wiele innych produktów, które nie sposób wymienić, a trzeba je poznać… na własnej skórze. Produkty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i wytwarzane są bez sztucznych składników, jak np. parafina stanowiąca barierę dla składników odżywczych, a także bez parabenów, chemicznych barwników i sztucznych zapachów.

2. Targi mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting Pop Up Store

Niemniej ważne od tego, jak dbamy o skórę jest to, w co się ubieramy. Wiele do zaoferowania mają młodzi projektanci mody, których wzornictwo cechuje nieszablonowe podejście do fasonów, dbałość o szczegóły i wysoka jakość używanych materiałów. Śmiało mogą konkurować z największymi domami mody, stanowiąc przeciwwagę dla popularnych ubrań ze sklepów sieciowych.

Dajmy szansę uzdolnionym projektantom, których będzie można spotkać w dniach 29 i 30 września podczas jednych z największych w Polsce targów mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting Pop Up Store (www.fashionmeeting.pl), których 19. edycja obędzie się również w Zajezdni Dąbie. Zakup ubrań, akcesoriów i dodatków bezpośrednio od projektantów to również wsparcie lokalnego biznesu i samych autorów, którzy z zaangażowaniem tworzą nowatorskie kolekcje.

3. Strefa designu roślinnego Zielono Mi

Będzie też bardzo zielono! U progu jesieni, kiedy pogoda przestaje nas rozpieszczać, nie musimy czekać do wiosny, aby wokół nas zazieleniło się i zakwitło – a to dzięki Strefie Designu Roślinnego Zielono Mi, w której pasjonaci florystyki odnajdą kwiaty doniczkowe i ogrodowe, byliny, lasy w słoikach, designerskie donice, kokedamy, a nawet rośliny owadożerne.

4. Strefa DIY – warsztaty i pokazy

Targi wzbogacone zostaną o Strefę DIY (Do It Yourself). W jej ramach będą mieć miejsce warsztaty, które zgodnie z nazwą dadzą uczestnikom okazję wykazania się własnymi zdolnościami. Wszystko spięte klamrą filozofii “Zrób to sam”. Samemu będzie można uszyć torbę, wykonać mineralny makijaż – co jest nie lada sztuką. Ponadto pod okiem mistrzów florystyki będzie można przygotować dekoracje z kwiatów, jesienny świecznik czy upominki dla najbliższych. Zapisy na warsztaty trwają na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku: Strefa DIY – warsztaty i pokazy.

5. Zlot food truck’ów Wrocławscy Ulicożercy

W dniach 29 i 30 września nowatorska moda od projektantów spotka się z tym, co zdrowe, naturalne, pachnące i piękne. Ale to nie wszystkie atrakcje. Całość umili wielki Zlot Food Truck’ów Wrocławscy Ulicożercy, który nakarmi wszystkich wielbicieli ulicznej strawy. W zlocie weźmie udział około 30 gastrowozów, dzięki którym będzie to najpyszniejszy w historii weekend rozpoczęcia jesieni we Wrocławiu.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera