EtAcidum. Wystawa Wiktorii Głowackiej i Katarzyny Gładyś

Słyszysz jasno w jednym uchu, w drugim jest tylko echo. Wizyjne obrazy nakładają się na siebie jak dawno zapomniany sen, wspomnienie; zatarte przez papier ścierny czasu.
Czasoprzestrzeń = świadomość przestrzenna + smugi przemijania.
Przygniata cię to, dusi; niczym litry toni oceanu, tej najciemniejszej głębi. Do oczu wpada snop oślepiającego światła. Swędzi cię po ciele, ale już za późno, to już jest pod skórą – przeżera tkanki i żyły, wypala twoją ludzką powłokę.

Zapraszamy na indywidualną wystawę malarską Wiktorii Głowackiej i Katarzyny Gładyś ET ACIDUM.
Artystki w swoich obrazach uwagę poświęcają wizyjności – sennym fabułom. W serii prac malarskich oraz wideoinstalacji przedstawiają wykreowany świat zbudowany z powykrzywianych, rozpalonych ciał, bólu zębów, onirycznych portretów, klaustrofobii, kosmicznych głów w zimniej przestrzeni. Wszystko to zawieszone w tragicznie pięknej, jaskrawo-pastelowej, dusząco-okrutnej oprawie.

Przybliżcie się do malarstwa w Klubie Łącznik, szukajcie swoich licznych odbić w sennej mgle sztuki Czasoprzestrzeni.
Wernisaż wystawy ET ACIDUM:
 Data: Czwartek, 14 września 2023
 Godzina: 18:00
 Lokalizacja: Klub Łącznik w Czasoprzestrzeni (dawna zajezdnia Dąbie, ul. Tramwajowa 1-3)

O artystkach:
Wiktoria Głowacka i Katarzyna Gładyś są studentkami trzeciego roku Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na co dzień uczą się tajników sztuki w pracowni prof. Normana Smużniaka. Poza uczelnią próbują swoich sił w organizowaniu wydarzeń artystycznych, np. benefitu dla TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu czy wystawy Open Call w Domu Studenckim ASP.

WIKTORIA GŁOWACKA
Hej, hej! Mam na imię Wiktoria, jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku Projektowanie graficzne w Gorzowie Wielkopolskim. Aktualnie studiuję na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa. Zajmuję się malarstwem przedstawiającym, w którym zgłębiam postać człowieka. W życiu przede wszystkim zależy mi na zbieraniu doświadczeń i odkrywaniu własnego potencjału. W 2023 roku byłam kuratorem Galerii MD_S oraz niezależnych przedsięwzięć artystycznych. Moje prace pojawiły się między innymi w Galerii Sztuki Współczesnej MD_S, w Czasoprzestrzeni oraz na Festiwalu Malarstwa we Wrocławiu, w Riesa Efau Motorhalle oraz Rosslstuble w Dreźnie.
Jestem stypendystką 26th Summer Academy of Visual Arts in Dresden.

KATARZYNA GŁADYŚ
Cześć! Nazywam się Kasia i po ukończeniu I LO w Tychach wyjechałam na studia do Wrocławia na Akademię Sztuk Pięknych, żeby spełniać marzenie o byciu malarką. W mojej twórczości najbardziej interesuje mnie przedstawienie postaci i psychiki człowieka.
Moje prace można zobaczyć było na wystawach malarskich: Szeptuchy w Ogrodzie Botanicznym, Pomiędzy w Galerii Niezależnej ASP Wrocław, Festiwalu Malarstwa ASP Wrocław. Zajmuję się również pisaniem poezji i prozy, moje wiersze opublikowane były w tomikach Słowoprzestrzeń Zeszytu Rzeźbiarskiego ASP i Młody Poeta Dolnego Śląska Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż ET ACIDUM o godzinie 18:00 w czwartek, 14 września!


Wydarzenie jest organizowane w ramach Przeglądu Kultury Studenckiej odbywającego się w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera