DKF w Czasoprzestrzeni EXTRA: pokaz filmu “Poza własne granice” i dyskusja

Grafika reklamowa wydarzenia. Kadr z filmu: dwie młode kobiety siedzą prawdopodobnie na dachu. Jedna gra na gitarze. Napisy: DKF w Czasoprzestrzeni EXTRA. Poza własne granice. Logotypy organizatorów.

DKF w Czasoprzestrzeni zaprasza w najbliższy czwartek o 19.00 na seans EXTRA!

Dyskusyjny Klub Filmowy w Czasoprzestrzeni to projekt skierowany do wszystkich miłośników kinematografii oraz rozmów „o życiu i o filmie”. Zapewniamy seans, leżaki i otwarty bar. Każdy jest mile widziany! Po projekcji zaprosimy Was na wspólną rozmowę z twórcami filmu, by wymienić się wrażeniami i przemyśleniami, bo przecież rozmowy są nieraz znacznie ciekawsze od samego filmu. Zapraszamy każdego, zarówno tych przebojowych, jak i tych mniej śmiałych. DKF to miejsce wymiany poglądów w atmosferze szacunku. Dogadamy się!

W ramach seansu EXTRA zapraszamy na film pt. POZA WŁASNE GRANICE:

„Obcość” nie powinna kojarzyć się ze strachem. W filmie „Poza własne granice” (w reżyserii Oleny Astakhovej i Aleksandry Dziuli) udowadniają to Ziad, Valentina, Rinku i Gregor. Każde z nich pracując u podstaw buduje lokalne społeczeństwo, łamie bariery wykluczenia i odkrywa osobistą niezależność. Wrocław, miejsce, które dziś nazywają domem, jako piąta postać na ekranie jest ich przyjacielem i wrogiem jednocześnie.

Pierwszym i najważniejszym wyborem bohaterów było: działać czy oczekiwać na przyjęcie. Szkocki dziennikarz, pomagający odnaleźć się przyjezdnym w niuansach polskiej rzeczywistości, pochodząca z Ukrainy nauczycielka, stojąca na czele międzynarodowego jazzbandu, socjolog z Syrii, poznający ludzi w czasie akcji charytatywnych oraz entuzjastka indyjskiej kultury i jej splotów z polskimi tradycjami – wszyscy wybrali akcję. Mimo tęsknot i trudności potrafili odnaleźć prawdziwych siebie – nawet na obcej ziemi.

Film jest stworzony w ramach kampanii społecznej „Jestem wrocławianinem tak jak Ty”.
Projekt reSTART współfinansowany jest z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.

WSTĘP WOLNY!

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera