Czytanie w ciemnościach: Zapiski dyletanta

Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne “Rita Baum” oraz Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń zapraszają 07.08.2020 o godzinie 14.00 na spektakl “Zapiski dyletanta” realizowany w cyklu “Czytanie w ciemnościach”. Wstęp wolny!

Spektakl jest zbudowany z fragmentów książki Leopolda Tyrmanda „Zapiski dyletanta” i nawiązuje zarówno w formie, jak i treści, do notatek młodego polskiego inteligenta, który wyjechał do Ameryki. Główny bohater, Filip, po pobycie podczas wojny we Frankfurcie opowiada o Ameryce, jaką zobaczył po ucieczce z Polski.

Dowcip, błyskotliwość i erudycja przeplatają się z krytycznym oglądem nowej rzeczywistości. Postać Filipa opowiada o amerykańskich intelektualistach, o demokracji, wolności i fascynacji utopijnymi ideami, bez świadomości niebezpieczeństw, jakie te w sobie kryją.

Spektakle z cyklu “Czytanie w ciemnościach” rozwijają innowacyjną formę działań teatralnych odbywających się w mroku i całkowitej ciemności. Akcentują one rolę wszystkich zmysłów w odbiorze przekazu artystycznego i kierują uwagę uczestników szczególnie w sferę dźwięków. Pozwalają na przeżycie intymnej podróży, w ramach której każdy widz-słuchacz ma okazję do stworzenia w wyobraźni osobistego odczytania spektaklu.

Reżyseria i scenariusz: Andrzej Ficowski
Muzyka: Roman Felczyński
Aktorzy: Paweł Kutny, Kamil Dawid Gałuszka
Czas trwania: 45 minut

Produkcja: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne “Rita Baum”
Partnerzy: Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń oraz Fundacja Eudajmonia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbywa się zgodnie z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi związanymi z aktualną sytuacją epidemiologiczną.