Czytanie w ciemnościach: Posłuchajcie o człowieku

Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne “Rita Baum” oraz Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń zapraszają 29.07.2020 na spektakl “Posłuchajcie o człowieku” realizowany w cyklu “Czytanie w ciemnościach”. Wstęp wolny!

Opis spektaklu: Spektakl oparty jest na czterech tekstach Romana Ingardena z tomu “Książeczka o człowieku”: “Człowiek i przyroda”, “Człowiek i jego rzeczywistość”, “O dyskusji owocnej słów kilka” oraz “Człowiek i czas”. Roman Ingarden nakłania czytelnika do refleksji o naturze człowieka, dotykając tematów ponadczasowych takich jak – kim jesteśmy dla siebie, czym wyróżniamy się w przyrodzie, jak sobie radzimy z czasem i przemijaniem, kiedy czujemy się wolni oraz czym jest odpowiedzialność.

Spektakl realizowany w kameralnej formule “Czytania w ciemnościach” działa głównie na inne zmysły, niż wzrok, a więc pozwala na zmianę schematów doświadczania sztuki, a także umożliwia nowy sposób uczestnictwa z zaakcentowaną rolą dźwięku w przekazie teatralnym.

Przedstawienie zagramy dwa razy – o 13:00 i o 20:00. Po spektaklu o godzinie 13:00 zapraszamy na aktywizujący publiczność warsztat, który pogłębi wątki poruszane podczas pokazu.

Scenariusz, reżyseria, wizualizacje: Andrzej Ficowski
Muzyka: Roman Felczyński
Aktorzy: Paweł Kutny i Kamil Dawid Gałuszka
Czas trwania: 45 minut

Produkcja: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne “Rita Baum”
Partnerzy: Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń oraz Fundacja Eudajmonia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbywa się zgodnie z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi związanymi z aktualną sytuacją epidemiologiczną.