Czas i przestrzeń dla kina STĄD

Istnieją miejsca, w których przestrzeń i czas są silnie związane z kinem. Choćby Hollywood czy Bollywood, albo rodzima Hollyłódź, ze słynną Filmówką. Czy podobne twórcze wymiary można odnaleźć także we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku? No pewnie! W sobotę 04.07.2020 wrocławska CZASOPRZESTRZEŃ odda sporo „CZASU I PRZESTRZENI DLA KINA STĄD” – tego dnia zapraszamy na imprezę, która kręcić się będzie wokół filmowców i innych artystów pochodzących STĄD, ich unikatowych filmów (do których dostęp w kinach pozmieniała nam pewna pandemia…), muzyki, fotografii a nawet zabytkowego sprzętu pochodzącego z kin w dawnym Breslau. ZAPRASZAMY! To będzie dzień KINA STĄD!

Co to: impreza promująca twórczość młodych artystów pochodzących z Wrocławia i Dolnego Śląska, skierowana do wszystkich lubiących kino i zainteresowanych kulturą. Będzie wiele niespodzianek…!

Gdzie: w zabytkowych halach tramwajowych Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ, ul. Tramwajowa 1-3 we Wrocławiu.

Kiedy: sobota 04.07.2020, w godz. 16:00-22:00.
Wstęp wolny – po wypełnieniu koronawirusowego 🙂 formularza. Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu imprezy.

Szczególne podziękowania za udzieloną nam pomoc przy organizacji tego wydarzenia kierujemy do Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.

W PROGRAMIE:

  • koncert piosenek filmowych – zespół pod kierunkiem Stanisława Szczęsnego;
  • projekcje filmów Karoliny Peggy Błażejczak – „Proffesional Christmas” i „Czego nie widać” oraz spotkanie z reżyserką;
  • projekcje filmów Bartosza Kozery – „Dzień dobry” (wyróżnienie na Long Story Short Film Festival) i „Kamień” (premiera na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym) oraz spotkanie z reżyserem
  • pokaz działania zabytkowego projektora kinowego pochodzącego z przedwojennego Wrocławia, z 1935 roku (ekran też mamy przedwojenny!)
  • wystawa fotosów Tomasza Musiała z planu kręconego we Wrocławiu filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego, z Johnem Malkovichem w roli głównej;
  • wystawa dzieł młodych wrocławskich artystów z projektu Twoja Cooltura – Coolturalny Wernisaż w Czasoprzestrzeni;
  • koncert grupy ŻÓŁĆ – elektroniczne improwizacje muzyczne i wizualne na żywo
  • oraz pyszna oferta foodtracków i otwarty bar!
Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera