Cinemon + Monsieur Premiere

Start 11.10 g. 20
Bilety: 20 przedsprzedaż / 25 na miejscu

CINEMON
(raw pop / Kraków)

Trio powstało w 2006 roku w Krakowie. Podążając własnymi ścieżkami przez lata zagrali kilkaset koncertów w Europie, wydali siedem albumów studyjnych i live. Większość z nich organizowali, nagrywali czy wydawali samodzielnie – do dziś podejście DIY jest jedną z niezmiennych idei zespołu.

Mówią, że grają RAW POP – surowo i prawdziwie, ale wciąż wokół piosenki. To smakowity blend klasyki lat 70, sceny Seattle lat 90 i współczesnej alternatywy.

Michał Wójcik – gitara, wokal
Kuba Pałka – bębny, wokal
Tomek Bysiewicz – bas

Więcej o zespole:


MONSIEUR PREMIERE
(alternative rock / Wrocław)

„Popiół i Proch EP” to pierwsze wydawnictwo grupy Monsieur Premiere wydane nakładem Ranch Sessions. Sześć utworów składa się na album, w którym alternatywa miesza się psychodelicznym rockiem i ziemistym graniem prosto z Nashville.

Muzycy w swoich poszukiwaniach sięgnęli po całe spektrum brzmień lat 70 począwszy od brzmienia organów Farfisa, falujących dzwięków gitar, analogowych syntezatorów, aż do pustynnych grzechotek.

Wydawnictwo zapowiadał narkotyczny „Lot no. T350”, drugim singlem jest zaś utwór „Noche de la Mueurte” będącym swoistym hołdem dla niewydanego nigdy filmu ¡Que viva México! autorstwa Siergieja Eisensteina.

EP dostępne również na nośniku fizycznym (CD) w kolekcjonerskim nakładzie.

Tomek Grządkowski – wokal, gitara
Piotr Grzegorowoski – gitara, piano, synth
Jerzy Akerman – gitara
Maks Marszałek – bas
Konrad Karolczyk – perkusja