Afrykańskie kobiety szyją saszety: kiermasz i spotkanie z Iwoną Kubiak

Grafika reklamowa wydarzenia. Na zdjęciu afrykańska kobieta prezentuje dużą torbę z kolorowego materiału. Napisy: Afrykańskie kobiety szyją saszety. Kiermasz i spotkanie z Iwoną Kubiak. Logotypy organizatorów.

Czasoprzestrzeń zapraszana na kiermasz oryginalnych wyrobów afrykańskich i spotkanie z Iwoną Kubiak!

◾ Kiermasz wyrobów afrykańskich warsztatu Ajo Dudu: 6 i 7 sierpnia 2021 (piątek od godz. 18.00 i sobota od godz. 17.00)

◾ Spotkanie z Iwoną Kubiak, twórczynią warsztatu i marki Ajo Dudu, 7 sierpnia (sobota), godz. 17.30, Klub Łącznik

Iwona opowie Wam o warsztacie Ajo Dudu, prowadzonym w Beninie (Afryka). Celem tej inicjatywy jest aktywizowanie kobiet, będących w trudnej sytuacji życiowej. To wybawienie dla wielu z nich. Tu mogą nauczyć się nowego zawodu, który zmieni ich życie.

W warsztacie powstają piękne przedmioty, które będziecie mogli zobaczyć i kupić podczas spotkania, takie jak ubrania, poduszki, torby i torebki, uszyte z oryginalnych afrykańskich materiałów w tradycyjne wzory (można je prać w pralce). W Ajo Dudu każda rzecz jest unikatowa!

Te cudne przedmioty szyje m.in. Beti, duma Ajo Dudu. To młoda mama ze zdjęcia. Do warsztatu trafiła prawie 3 lata temu, z malutkim synkiem w chuście na plecach. Obecnie jej życie zmieniło się, gdyż po dwóch latach nauki przygotowuje się do egzaminu zawodowego. Dzięki temu będzie mieć szansę na lepsze życie.

O warsztacie, który znajduje się w wiosce Grand Popo w Beninie, o marce Ajo Dudu i o kobietach, które ją tworzą, opowie Iwona Kubiak (znana w Afryce jako Fela). Ajo Dudu to jej autorski pomysł, który realizuje od 3 lat.

Przyjdźcie i kupcie wyroby wprost z serca Afryki! Dzięki temu wesprzecie kobiety w Beninie, dając im szansę na lepsze życie! Dodatkowo część dochodu z każdego zakupu będzie przeznaczona na walkę z rakiem Ani Iwaniuk, siostry Łukasza, który w Czasoprzestrzeni prowadzi Dyskusyjny Klub Filmowy.

Wstęp wolny!

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera