AAF 2020 WRO // Tonfa / Jesień / Julek Ploski / sneaky jesus / Maciągowski

Avant Art Festival 2020 Wrocław zaprasza na 3 dzień festiwalu do Czasoprzestrzeni!

W programie:

21.00 Maciej Maciągowski
21.30 sneaky jesus
22.30 Tonfa
23.30 Jesień
00.30 Julek Ploski

+++

Tonfa [pl]

Nie stara, nie nowa, w ogóle nie szkoła.
Nice ’n Spicy nawijka na zardzewiałych, przysmolonych bitach.
Kij i Hip-Hop ma dwa końce.
Tonfa ma trzy końce.

+++

Jesień [pl]

Jesień swoją wizję post-punka gra tak, jakby był to jazz, w atmosferze zmagań, improwizacji i ciągłego dialogu. Szacunek oddawany amerykańskim post-hardcore’owym kapelom z lat dziewięćdziesiątych spotyka się tutaj z tradycją surowego europejskiego art-rocka, krautrocka czy rocka progresywnego. Jesień nie boi się emocji, niedopowiedzeń i potknięć – z nich bowiem buduje swoją sugestywną narrację; spoconą, senną i niepokojącą.
Odniesień można się doszukiwać, ale na żadnym z nich nie warto polegać – błoto które spaja Jesień jest trudne do zdefiniowania – i być może właśnie dlatego tak
autentyczne.
~
Jesień powstała w 2009 roku w Toruniu. Do dnia dzisiejszego zespół zagrał blisko setkę koncertów w Polsce, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Litwie, Łotwie, Estonii oraz Białorusi. Jesień grała zarówno w małych klubach, na skłotach, jak i festiwalach – by wymienić m.in. Pleroma Festival (DE), OFF Festival, Lado w Mieście, PiotrkOFF Festival, RóbSzum, Festiwal Transgresje.
Do 2015 roku zespół wydał dwie EP oraz minialbum pt. “O”. Rok później, w 2016 roku światło dzienne ujrzał pierwszy długogrający album zespołu pt. “Jeleń” wydany przez Music Is The Weapon , gdyński label promujący muzykę niezależną. Podczas pracy nad tymi materiałami Jesień współpracowała z takimi artystami jak Marta Rogalska (Pchełki), Zosia Chabiera (ex-Drekoty) oraz Natan Kryszk (Pokusa).

+++

Julek Ploski [pl]

jak już jesteś mistrzem dj hero to musisz iść dalej. mieszkasz za blisko Tesco, więc robisz o nim album. przeprowadzasz się do warszawy, ktoś lubi twój album, grasz gdzieś koncerty, grasz koncerty gdzie indziej, robisz drugi album pt. „śpie” i wydajesz go w Gin&Platonic, robisz jeszcze coś tam i to gdzieś kiedyś wyjdzie. robisz kickboxing bum bum, w końcu idziesz spać, sie budzisz idziesz spać i zaraz zrobisz kickboxing bumbum

+++

sneaky jesus [pl]

wrocławski kwartet jazzowy, który tworzą Matylda Gerber, Maciej Forraiter, Beniamin Łasiewicki i Filip Baczyński. Brzmienie sneaky jesus jest chłodne, a zarazem rytmiczne. Nie brakuje w nim nawiązań do jazzowej tradycji, jednak grupa definitywnie stara się pchać muzykę naprzód. Wrocławianie stawiają na otwarte formy kompozycyjne i improwizację. W muzyce sneaky jesus standardowy podział na sekcję rytmiczną i solistów zdaje odrobinę zanikać. Zamiast tego grupa działa jako jeden, wspierający się wewnątrz, organizm. 2019 rok okazał się być bardzo płodnym rokiem dla kwartetu. Zimą premierę miał ich debiutancki, podwójny singiel „dungeon sessions”. Aktualnie nanoszone są ostatnie poprawki do materiału pt. „Groove from hell”, który powinien ukazać się wczesną jesienią. Trwają również wstępne prace nad rejestracją kolejnego albumu. Z nowym materiałem sneaky jesus wejdą do studia w końcówce października.

Podczas koncertu do kwartetu dołączy Mariano De Oña Martinez wspierający zespół nieoczywistymi dźwiękami syntezatorów.

Skład:
Matylda Gerber – saksofon
Maciej Forraiter – gitara
Beniamin Łasiewicki – gitara basowa
Filip Baczyński – perkusja
Mariano De Oña Martinez – syntezatory (gość)

+++

Maciej Maciągowski [pl]

W jego muzyce można odnaleźć echa gatunków takich jak kuduro, gqom, singeli, gabber, happy hardore czy footwork zdeformowanych przez moją ignorancję. W fakturze muzycznej interesują go przede wszystkim mniej lub bardziej poukładane polimetrie i polirytmie. W warstwie sound designu inspiracje czerpie z kiczu, soundfontów i syntezy modularnej. Podczas występu wykorzystuje laptop i system modularny.
Jego solowe albumy ukazywały się w oficynach Baba Vanga, Pointless Geometry i Trzy Szóstki. 1 października 2020 w labelu Glamour ukaże się jego nowe wydawnictwo “Turb0_0brut”. Ponadto udzielał się w grupach Strętwa (Plaża Zachodnia 2017, 2019) i Bachorze (Pawlacz Perski, 2016) zainteresowanych free impro.

Zwycięzca tegorocznej edycji Open call for sonic act.

BILETY 27 PLN [pre-sale]

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera