3moonboys, Vircator, Dead&Delicious

3moonboys – krautrock, electronic, trance / Bydgoszcz
Vircator – post-rock, stoner, psych rock / Portugalia
Dead and Delicious – psych indie-rock, alt rock / Wrocław

3moonboys to jedni z tych tytanów “muzyki alternatywnej”, którzy działają od lat, wbrew przeciwnościom losu, pod prąd modom i z pasją, bez której nie da się przetrwać blisko dwudziestu lat w podziemiu. Co jednak najważniejsze, nie muszą budować wokół siebie legendy, bo każdy kolejny album broni się samą muzyką. Do tej pory zagrali blisko dwieście koncertów w polskich i europejskich klubach oraz festiwalach, m.in.: Open’er, Off, Camerimage czy SpaceFest.  Dla fanów: Kraftwerk, Radiohead.

Vircator powstał w 2012 roku, po tym, jak członkowie zespołu byli zaangażowani w inne projekty tak zróżnicowane, że obejmowały całe muzyczne spektrum od popu do metalu.Od czasu wydania pierwszej EP-ki udowadniają, że są jednym z nowych portugalskich zespołów czujących się doskonale w przejażdżkach po pejzażach pełnego wzlotów i upadków rocka i post-rocka, bez ograniczeń i szufladkowania. Ich pierwszy album “At the void’s Edge” (nagrany przez Marco Limę w HertzControl Studios) został wydany we wrześniu 2016 i poprowadził ich do pierwszego europejskiego tournee. Z materiałem z “Sar-I-Sang” Vircator zaprasza na mistyczną przejażdżkę po kosmicznych i wulkanicznych krajobrazach. Chociaż tożsamość zespołu jest zachowana, ten album jest autentyczną niespodzianką: jest to potężna i emocjonująca wycieczka, zrównoważona spokojnymi momentami. Dla fanów: Cult of Luna, Toundra.

Dead and Delicious przedstawiciel rocka alternatywnego z Wrocławia: gitara, syntezator, bas, perkusja i śpiewanie – z połączenia tych mocy powstaje muzyka. Grają: Julita Franciosa, Andrzej Furgalski, Dominik Gumięga i Przemysław Wełyczko. Dla fanów: Arcade Fire, Something Like Elvis.