Pokaz filmu „Poza własne granice” w Czasoprzestrzeni

Grafika reklamowa wydarzenia. Postać ludzka z walizką na tle rysunkowego Wrocławia, za nią druga biała postać, na której tle są jakieś litery. Napisy na grafice powtarzają informacje zawarte już w treści posta.

Fundacja Ukraina zaprasza na otwarty pokaz filmu „Poza własne granice”. To poruszająca, pełna emocji opowieść o losach migrantów we Wrocławiu, którzy mierzą się z wyzwaniami, zmieniającymi ich samych oraz życie ich społeczności lokalnej. Projekcja połączona będzie ze spotkaniem z autorkami filmu oraz dyskusją na temat migracji i adaptacji obcokrajowców w polskim społeczeństwie.

Na widzów czeka przytulna atmosfera, wzruszające historie wrocławskich migrantów oraz pyszny poczęstunek. Najbardziej aktywni dyskutanci nagrodzeni zostaną prezentami.

Film powstał w ramach kampanii społecznej Fundacji Ukraina „Jestem wrocławianinem tak jak Ty”. Współorganizatorami wydarzenia są Czasoprzestrzeń i Klub Łącznik.

Wstęp wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz.

Opis filmu:

„Obcość” nie powinna kojarzyć się ze strachem. W filmie „Poza własne granice” udowadniają to Ziad, Valentina, Rinku i Gregor. Każde z nich pracując u podstaw buduje lokalne społeczeństwo, łamie bariery wykluczenia i odkrywa osobistą niezależność. Wrocław, miejsce, które dziś nazywają domem, jako piąta postać na ekranie jest ich przyjacielem i wrogiem jednocześnie.

Pierwszym i najważniejszym wyborem bohaterów było: działać czy oczekiwać na przyjęcie. Szkocki dziennikarz, pomagający odnaleźć się przyjezdnym w niuansach polskiej rzeczywistości, pochodząca z Ukrainy nauczycielka, stojąca na czele międzynarodowego jazzbandu, socjolog z Syrii, poznający ludzi w czasie akcji charytatywnych oraz entuzjastka indyjskiej kultury i jej splotów z polskimi tradycjami – wszyscy wybrali akcję. Mimo tęsknot i trudności potrafili odnaleźć prawdziwych siebie – nawet na obcej ziemi.