Koncert – Związki Maillarda + Halucynacje

Dwa zespoły, dwa spojrzenia na muzykę instrumentalną. Progresywne i jazzujące Halucynacje, hałaśliwe i eksperymentalne Związki Maillarda. Wieczór pełen interesującej muzyki.

Wystąpią:

Związki Maillarda
(Experimental/instrumental/noise rock / Wrocław)

Związki Maillarda powstały kilka lat temu, kiedy to trójka znajomych z dwóch różnych, wrocławskich zespołów postanowiła połączyć swoje siły w nowym projekcie. Nie jest to jednak typowa rockowa kapela. Tym, co odróżnia tę grupę od innych, jest jej sposób działania. Związki Maillarda działają na dość luźnych zasadach – nowe utwory tworzą w zależności od własnych potrzeb, grają to, co im się w danej chwili podoba i nigdy nie wiedzą, jak ostatecznie będą brzmieć. Mimo to stałymi elementami ich twórczości są skłonności do różnych eksperymentów, pewnej dozy psychodelii i dysonansów. Innymi słowy: jest to eksperymentujący rock instrumentalny. Najświeższym owocem dźwiękowych poszukiwań zespołu jest ich debiutancki album zatytułowany Cyrk, który miał swoją premierę pod koniec 2018 roku.

Związki Maillarda tworzą:
Paweł Drygas – perkusja, sample
Mikołaj Łapiński – gitara basowa, sample
Michał Zasłona – klawisze, syntezatory
Jakub “Duży” Zawadzki – gitary, noise, elektronika

Więcej o zespole:


Halucynacje
[Jazz-rock/prog/psych / Wrocław]

Mawiają, że Halucynacje są dziwne, że to przez nieco inne, wrocławskie powietrze, że nigdy nie wiadomo co i jak zagrają. Halucynacje całymi garściami czerpią swoje inspiracje z licznych muzycznych stylów i nastrojów. Ich kompozycje są kolażem awangardowych, psychodelicznych, barwnych melodii oraz potężnego rockowego brzmienia. Wypuścili dwie EP-ki: instrumental (2014) i vis-a-vis (2015), by w marcu 2018 wydać pełny album La Petite Blonde – psychodeliczną historię opowiedzianą jedynie przez muzykę, w której łatwo jest się zanurzyć.

Co jakiś czas organizują we Wrocławiu tak zwane Wieczory Dziwnych Dźwięków, podczas których improwizują i zapraszają gościnnych muzyków. Zagrali podczas Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomka Beksińskiego w Toruniu 2017.

Więcej o zespole:

 

Wstęp: 10 zł przy wejściu (bez przedsprzedaży)
Płatność na barze tylko gotówką!

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera