Folkowe Światełko zagra dla WOŚP 28.01.2024

Zapraszamy Was do Czasoprzestrzeni na niezwykłe wydarzenie WOŚP – Folkowe Światełko, to wydarzenie dla wszystkich miłośników pagan folk, fantasy i wikińskich sag. W programie mamy warsztaty średniowiecznych tańców, śpiewu tradycyjnego, ceramiki i magicznej lalki motanki.  Wydarzenie będzie także transmitowane online na kanał zespołu Żniwa – www.youtube.com/zniwa więc możecie uczestniczyć z nami z każdego miejsca w Polsce i na świecie! 

Bardzo mile widziane są stroje wyjęte wprost ze słowiańskich legend, wikińskich sag, celtyckich gawęd i fantastycznych opowieści! Leszy – opiekuńczy duch lasu przybędzie do Czasoprzestrzeni specjalnie dla Was. Nie zabraknie też kolędników z Turoniem. 

W Czasoprzestrzeni wybrzmią też żywiołowe i nostalgiczne koncerty.  Wystąpią:

Żniwa 
Żniwa grają neoceltycki, słowiański i nordycki pagan-folk, inspirowany dawnymi wierzeniami, legendami i fantastyką. Wykorzystują wyłącznie prawdziwe, akustyczne instrumenty – zaśpiewają i zagrają na lutni romantycznej, skrzypcach pięciostrunowych, didgeridoo, bębnie, harfie neoceltyckiej, tagelharpie oraz fletach irlandzkich, poprzecznych i alikowotowych. Żniwa to ich główny projekt, natomiast ostatnio można ich również spotkać na koncertach w składzie Żywiołaka.

Rustica 
Jesteśmy trupą bardów która swego słuchacza podczas koncertów przenosi do innego, baśniowego świata zarówno za sprawą wykonywanej muzyki jak i fantastycznych strojów, w których występujemy. Swoje inspiracje czerpiemy głównie ze światów fantasy znanych z książek, filmów czy gier komputerowych ale równie mocno inspirujemy się tradycyjnymi melodiami średniowiecznymi z różnych zakątków Europy.

Roberto Delira. Rekonstrukcja/destrukcja 
To jedna z kolejnych propozycji muzycznych multiinstrumentalisty Roberta Deliry Jaworskiego znanego publiczności „mózgu” rodzimego eksperymentalno-folkowego Żywiołaka. Dla niewtajemniczonych – zespołu zamieszanego w produkcje m.in. gier komputerowych takich jak World of tanks czy Wiedźmin.
https://www.facebook.com/robertodelira.rekonstrukcja.destrukcja

Vocantus 
Grupa wykonuje muzykę europejską z okresu XIII-XV wieku na replikach instrumentów z epoki późnego średniowiecza stworzonych przez Tomasza Czypula. W repertuarze „Vocantusa” znajdują się zarówno utwory świeckie, jak i religijne, a wszystkie zaranżowane są na ludową modłę, co w połączeniu z historycznym instrumentarium tworzy niezwykle interesującą mieszankę. Warto także nadmienić, że muzycy wykonują wszystkie utwory w oryginalnych, wymarłych już językach.
Wstęp wolny, ale mile widziane jest wrzucenie do puszki WOŚP do naszych wolontariuszy.