W surowych, industrialnych murach dawnej Zajezdni Dąbie dziś istnieje Czasoprzestrzeń – miejsce poza centrum i poza głównym nurtem. Dobrze Cię tu widzieć!

Gramy offową muzykę Wrocławia, wystawiamy spektakle teatralne i organizujemy wystawy. Stawiamy na sztukę niszową, autorską i nieoczywistą. To tu przesiadują artyści i tu wieczorami przy kraftowym piwie toczą się rozmowy o alternatywnym kinie, architekturze i transcendencji…

Czasoprzestrzeń to też miejsce, gdzie spotykają się okoliczni mieszkańcy, żeby wspólnie grzebać w ziemi w naszym ogrodzie, wymieniać się drobiazgami na wyprzedażach garażowych i odnajdywać swoje pasje na warsztatach. Wspólnie tworzą rzeczy magiczne.

Kiedy jest potrzeba chwili z centrum kultury zamieniamy się w wielki hub logistyczny, gdzie wydawana jest pomoc dla dziesiątek tysięcy uchodźców lub pakowane tysiące paczek dla osób na kwarantannie.

Niezależnie od tego, kim jesteś i jak się tu znalazłeś – dobrze Cię tu widzieć , Ty też jesteś częścią naszej historii. Zajrzyj do naszego rozkładu jazdy, sprawdź informacje dla wolontariuszy albo rzuć okiem na zakładkę dla organizatorów wydarzeń… i do zobaczenia w Czasoprzestrzeni!

Tworzymy przestrzeń do aktywizacji i współpracy, dającą szansę rozwoju i realizowania projektów z naszym wsparciem infrastrukturalnym, organizacyjnym, animacyjnym oraz kulturalnym. Dążymy do stworzenia wyjątkowego obiektu. Chcemy, by Zajezdnia Dąbie ponownie tętniła życiem, stanowiąc atrakcję dla środowiska akademickiego, lokalnej społeczności, turystów i biznesu.

NASZA PRZESTRZEŃ:

Wewnętrzna przestrzeń wystawiennicza
Ponad 4000 metrów kwadratowych do organizowania rozmaitych inicjatyw kulturalnych, społecznych i biznesowych.

Wewnętrzna przestrzeń klubowa
267 metrów kwadratowych do organizowania imprez, wystaw, koncertów, spektakli, wykładów itd. Od 2019 roku działa tu Klub Łącznik.

Przestrzeń zewnętrzna
Około 2 hektary działki do organizowania wydarzeń plenerowych, takich jak zloty food-tracków, wyprzedaże garażowe, giełdy staroci. W Czasoprzestrzeni znajduje się również ogród społeczny.

ORGANIZUJEMY:
 • targi, wystawy i festiwale tematyczne,
 • festiwale gastronomiczne,
 • festiwale artystyczne, w tym Przegląd Kultury Studenckiej,
 • wystawy, pokazy i wernisaże,
 • spektakle teatralne,
 • koncerty i imprezy taneczne,
 • imprezy sportowe,
 • warsztaty, kursy, prelekcje oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne dla różnych grup odbiorców: rodzin, rodziców, dzieci, seniorów, studentów; artystyczne, językowe, fotograficzne, podróżnicze, naukowe, dotyczące ekologii i przedsiębiorczości,
 • wydarzenia dedykowane społeczności studenckiej,
 • wydarzenia dedykowane społeczności lokalnej,
 • wydarzenia dedykowane społeczności NGO.

Regulamin imprez organizowanych w Czasoprzestrzeni