Znalezione Ocalone – sztuka z kontenera

W hali południowej trwają przygotowania do wydarzenia Znalezione Ocalone – sztuka z kontenera. Będzie to nietypowa wystawa rzeczy o wartości artystycznej i historycznej, znalezionych w kontenerach, skupach makulatury i na złomowiskach. Nie macie pojęcia, jakie tam można znaleźć skarby! Popatrzcie tylko na zdjęcia autorstwa Mieczysława Michalaka!


„Znalezione Ocalone” to nietypowa wystawa rzeczy o wartości artystycznej i historycznej, znalezionych w kontenerach, skupach makulatury i na złomowiskach.

Celem wystawy jest, po pierwsze, prezentacja ocalonych przedmiotów, takich jak dzieła wybitnych artystów, elementy sztuki użytkowej, zdjęcia, grafiki, plakaty i zabawki. Chcemy zwrócić uwagę współczesnym odbiorcom na „małą historię” tych pozornie zbędnych rzeczy.

Po drugie, wystawa dotyka namacalnie recyklingu i idei zero waste. Wiele niepotrzebnych i nieużytecznych już dla nas przedmiotów może mieć wartość materialną i historyczną dla kultury, przeszłości Wrocławia i innych ludzi.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną m.in. prace artystów: Krystyny Wójcik, Joanny Skrzypiec, Margot Bakendy, Heleny Skopińskiej i wielu, wielu innych. Ponadto obejrzycie takie rarytasy, jak na przykład prywatny zielnik wybitnego botanika, prof. Krzysztofa Rostańskiego. Będą także rodzinne pamiątki powstańców styczniowych oraz ich korespondencja (w oryginale!).

Eksponaty przedstawione podczas wystawy pochodzą w większości z kolekcji Wojciecha Wołoszyńskiego.
Przygotowanie wystawy – Mieczysław Michalak, Wojciech Wołoszyński, Mariusz Krajewski.

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera