Wrockowa wiosna w Czasoprzestrzeni

Zagrają: Trio PPP, Nowomowa, Chilihead i MODEKEYS!


Trio PPP to:

Paweł “Sowa” Michałowski – bas
Piotr Grzewiński – bębny
Paweł Gil – gitara

Wspólnym mianownikiem dla nas jest muzyka rockowa, przestrzenna oraz z elementami improwizacji.

“Nie udowadniamy, niczego nowego nie tworzymy, nie staramy się wyznaczyć kolejnego nurtu, czy kierunku w muzyce. Utwory autorskie oraz towarzyszące im wizualizacje podczas występu, to sposób w jaki odbieramy świat, jego interpretacja za pomocą tych czy innych dźwięków w formie często (nie)domkniętej”. dr Paweł “Sowa” Michałowski

Będzie to nasz kolejny występ w Czasoprzestrzeni. Podczas pierwszego, który miał miejsce 12 stycznia 2018 roku, zarejestrowaliśmy dwa klipy wideo. Jeden z nich można obejrzeć poniżej:

Oraz drugi klip nakręcony podczas sesji nagraniowej w m23 studio w Wałbrzychu:

Na bieżąco możecie nas śledzić na facebooku oraz na kanale youtube.


Nowomowa (wcześniej Distant Nights) – zespół grający muzykę zainspirowaną post-punkową sceną lat 80 oraz współczesną muzyką alternatywną. Brzmienie bogate w emocje, pełne garażowego brudu, rozpierającej energii oraz historii toczących się w nieprzewidywalnym życiu. Inspiracją do tworzenia są zdarzenia, wszystko to, co widać, co czuć i co przeżywa człowiek. Jego myśli, to, skąd pochodzi i dokąd zmierza.

Zespół istnieje od początku 2013 roku. Na przestrzeni lat skład kapeli zmieniał się parokrotnie, doprowadzając do chwilowego zawieszenia działalności. W lipcu 2016 powstał kolektyw, który funkcjonuje do dziś:

Damian Cywiński – śpiew, gitara, syntezator
Jakub Legendziewicz – gitara, syntezator
Albert Gancarz – gitara basowa, syntezator
Szymon Kasprolewicz – perkusja
Wojciech Dziedzicki – realizacja dźwięku

W tym składzie Nowomowa zdobył nagrodę jury podczas przeglądu Promo Festiwal 2017 oraz dotarła do finału Muzycznej Bitwy Radia Wrocław 2017, w którym zajęła II miejsce. W 2018 roku zespół wystąpił w finale „Jarocińskie Rytmy Młodych” na Jarocin Festiwal – II miejsce. Tego samego roku dotarł do finałowej dziesiątki Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie zajął III miejsce. Jako support Nowomowa występowała wraz z Made In Poland, Świetlikami, Katarzyną Nosowską.

Aktualnie zespół pracuje nad pierwszym długogrającym wydawnictwem.

Więcej o zespole na facebooku.


Chilihead – w marcu ubiegłego roku spotkaliśmy się i postanowiliśmy razem pracować nad autorskim materiałem. Inspiruje nas to, co dotychczas usłyszeliśmy, zobaczyliśmy i przeżyliśmy. Naszą muzykę adresujemy do osób, które lubią mocne gitarowe brzmienie, jak też do tych, którym solidne gitarowe riffy do tej pory były obce.

Hubert Gil – bas
Bartek Dolewski – bębny
Paweł Gil – gitara
Paweł Kardas – gitara


MODEKEYS – gramy ze sobą od kilku miesięcy. Głównie zajmujemy się rockowo-funkowymi coverami, zaczynamy też pracę nad własnymi utworami.

Patrycja Koruba – wokal
Julia Franczuk – klawisze, wokal
Tomek Świech – gitara elektryczna
Olaf Gruszka – bębny
Magdalena Lechowska – gitara basowa

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera